SEVMEK

Hepimizin korkuları vardır, korkmak belki yaşamamızın sırrıdır,Korkarız nedensiz,niçinsiz, belki sebebleri vardır ama sonunda korkarız işte.O içimizde belki çözümlenmiş muamma ama korkularımızı bitirmişiz desek dahi yine içimizde korkularmız vardır.
O zaman korkuyorsak yaşıyoruz,yaşamımızın bir olmazsa olmazı demek.
Korkularımız çeşit çeşit,hepsinide içimizde taşıyoruz, yaşıyoruz, hissediyoruz,her nefes alışımızda verişimizde dahi korkuyoruz,bir dahaki nefesi alıp veremezsek diye, ölümden değil belki ölüm ötesinden.Herkesin kendisine göre çoğalmış korkuları var ama hepimiz korkağız sonunda. Bu kadar korkununu içinde insanların en çok korktukları şey "SEVMEK" tir. Evet acı birşey insan SEVMEKTEN ve SEVİLMEKTEN de korkar.
Her ikiside bizim için zor gelir, her ikiside birbirinden ayrılmaz iki parça gibidir, belki birbirinin aynısıdır, belki aynasıdır, her ikisi karşı karşıya dursa bile, birbirlerine tecelli ederler.
SEVMEK ten korkarız, seversek kaybedeceğimizi düşünürüz, acı çekeceğimizi, belki hergün ağlayacağımızı,hicranlara gark olacağımızı düşünürüz, belki böyle olanlar vardır etrafımızda, akıl kantarıyla tartarız onların hallerini,gözümüzün önüne getiririz çektikleri ızdırapları, kocaman devasa bir dert ummanı çıkar karşımıza ve SEVMEK ten korkarız, tarih boyunca SEVMEK ten korkup, o uçsuz bucaksız deryanın kıyılarında dolaşan insanlar hep çok olmuştur.
Evet onların bu tip dertleri olmamıştır, yani sevmemişlerdir ve dertlenmemiş gibi gelirler insanlara, aslında onların asıl büyük hastalığı içlerinde çekerler ki bu acıların,hüznün,çilenin en ağırıdır ki bunun adı SEVGİSİZLİK değil BENCİLLİK,EGOİSTLİK,CİMRİLİK tir.
Sevmeyenler bencil, cimri ve egoisttirler.Devamlı kendilerini düşünürler.Kendileriyle alakalı hiç bir şeyi kaybetmek istemezler ve bunlarla alakalı hiç bir fedakarlıkları yoktur.Böylece kendilerini çok akıllı zanederler.Bu tipler sevmeyi başaramadıkları için SEVİLMEYİ asla kaldıramazlar.Çünkü SEVİLMEK sevmekten daha ağır mesüliyettir.SEVİLMEK sıradağlar kadar ağır bir yükün altına girmektir işin özünde.Ama bizim insanlarımız belkide gerçek SEVME yi tatmadıklarından SEVİLMENİN ağırlığını bilmiyorlar.SEVMEK ne kadar hicranlı,çileli ise SEVİLMEK ondan çok misli ağırlıktadır.
Hayatı boyunca bir SEVDASI olmayan, sevmeyen,aşık olmayan,plotonik dahi olsa bir sevgilisi olmayan bir kimsenin SEVMEK ten ve SEVİLMEK ten anlaması mümkün değildir.
SEVMEK; nedensiz,niçinsiz, hesapsız olmak tır.Sevdiğinin önünde kendini unutmaktır.Neyin varsa sevdiğinin uğruna feda etmektir.Sevdiğinin önünde fakir olmaktır.Sevdiğinin uğruna yaptıklarını görmemektir, unutmaktır.Fırat nehri gibi kah çoşarak,kah sakinleşerek ama devamlı sevdiğinin ummanına akmaktır.Sevdiğinin yoluna ram olmaktır.O nun kokusuyla kokulanmak ve hatta sayısız kokuları üzerinde taşıyıp, sevdiğinin önünde türlü çeşnilerle donatılmış bir çiçek sepeti gibi durup nereni koklarsa koklasın hep misk i amber gibi kokmaktır.Doğadaki bütün kokuları üzerinde sevdiğin için taşımaktır.
SEVMEK ; sevdiğine nefes olmak, nefesini o na vermektir, her gün doğduğunda kardelen çiçeği gibi sevdiğini düşünüp o nunla olmaktır, o na yönelmektir.
SEVMEK ; onun yanında dahi O nu özlemek tir. O nu sarıp sarmaladığında dahi O na doyamamaktır.Beraberken bile hasret çekmektir.Onsuz bir hayatı, bir anı düşünmemektir.
SEVMEK ; sevdiğinin önünde hiç olmak, benliğinden geçmektir.
SEVMEK SEVDANIN TA KENDİSİDİR.

İnşaallah devamı olur,
Selam ve dua ile kalın,
Yolunuz hep sevda dan geçsin.

Seni görmedende sevmiştim! Senin karadeniz mavisi gözlerine doya doya bu yüzden bakamadım, Kaldıramadım kafamı senin önünde yerden bir milim dahi yukarı.Senin vakarlı gelişine bakamadım,Kelimeleri unuttum, bir söz dahi diyemedim, Sus oldum. Sen bir meltem rüzgarı gibi geldin, içimi ısıttın, yıllar varki bu rüzgar esmemişti sanki.Giderken bir el dahi sallayamadım gücüm kalmamıştı, Haydi kalk gel yine, ister sabahın seherinde,ister gecenin bahrinde, ister eskisi gibi, istersen istediğin gibi, nasıl gelirsen gel, ya da GEL de.

Mustafa ÖZBAĞ
  i-4 i-3 i-2 i-1 instagram
canliyayin
b 1
salavatıseba
b-3
b-4
b-5
b-6
b-7
b-2
b-8
b-9
Welcome 200GBP Bonus at Bet365 here.